گجت هوشمند

چه انتظاری از رویداد سخت افزاری پیکسل 4 گوگل باید داشت

پیکسل4، پیکسل بوک جدید، دستگاه‌های آشیانه‌ای جدید و ...

نمایش سالانه گوگل به زودی در ماه اکتبر اتفاق خواهد افتاد. همه چشم به راه نمایشگاهی بزرگ و با شکوه هستند.  سوپر استار این نمایش بدون شک پیکسل 4 خواهد بود با دوربین پشتی دوم که خود در داخل یک دوربین دیگر قرار دارد و شکل و شمایلی مانند آیفون 11 به خود گرفته است. تکنولوژی بازگشایی قفل با شناسایی چهره که به رقابت با تکنولوژی Face Id  برند اپل پرداخته است.  هم چنین پیکسل 4، از  سنسور رادار حرکتی برخور‌دار است که سالها گوگل در سکوت مشغول توسعه آن بوده است.

این‌ها مواردیست که خود گوگل دست به افشای آن‌ها زده است. شایعات نشان می‌دهند که اتفاقات بیشتری برای پیکسل 4 خواهد افتاد و ما شاهد دستیار گوگلی به مراتب سریع‌تر، پیکسل بوک مقرون به صرفه‌تر، هندزفری پیکسل بهبود یافته و دستگاه‌های بیشتری هستیم.

قبل از رخ دادن این پدیده انتظاراتی به پیش می‌آید که عبارتند از:

پیکسل4 و پیکسل 4XL

آنچه حقیقت دارد این است که رازهای پنهان زیادی راجع به پیکسل 4 وجود ندارد. اگرچه که این تلفن جا افتادگی خوبی را پیدا کرده است. ما انتظارات زیر را پیش بینی می‌کنیم:

 از پرچم‌داران جدید گوگل انتظار می‌رود که طبق معمول، در دو سایز، نرخ نوآورانه متغیر90 درصد، و در 3 رنگ(سیاه مات، سفید شفاف و نارنجی) باشند. انتظار می‌رود در دوربین آن از لنزهای تله فوتو 16 مگاپیکسلی و هم چنین امکاناتی جدیدی از جمله اختر عکاسی برای عکاسی ستاره‌ها باشند. از حالت حرکتی برای گرفتن تصاویر بهتر و هم چنین بهبودی برای قسمت دید در شب و عکاسی پرتره انجام شود.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

گوگل احتمالا بیشترین وقت ارائه محصولش را به توضیحاتی راجع به سنسور‌های پنهان در قسمت بالای پیکسل-که شکافی نیز در آن وجود ندارد- اختصاص دهد. از فناوری جدید باز کردن قفل با چهره رونمایی خواهد شد که گوگل ادعا می‌کند بسیار سریع است و این فناوری در هر زاویه‌ای از صورت امکان پذیر خواهد بود.

بدنه‌ گوشی دارای فناوری سنجش حرکتی رادار به نامSoli است که شما در آن می‌توانید دست‌های خود را به روی دستگاه بچسبانید تا کار‌هایی مانند جست‌و‌جوی آهنگ و رد دادن تماس‌های تلفنی را انجام دهید.

این بدنه هم چنین دارای یک ضبط کنند صداست که امکاناتی نظیر رونویسی کردن موارد ضبط شده، تماس با خدمات اضطراری در صورت تشخیص تصادف در رانندگی ویک دستیار گوگل جدید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت را در خود جای داده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که ممکن است ما یک نسخه5G از گوشی پیکسل 4 را ببینیم. زیرا گوگل تولید آزمایشی یک تلفن همراه 5G را آغاز کرده است و چنانچه قصد تولید فقط تست باشد، ما گوشی ‌های 5G را در سری‌های آینده خواهیم دید.

نسل بعدی دستیار گوگل(Google Assistant) :

این عنوانیست که گوگل در کنفرانسI/O  خود به آن داد و بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد و به آرامی روال رشد خود را طی می‌کند.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

این دستیار گوگل به سری جدید تلفن‌های پیکسل مانند پیکسل 4 افزوده خواهد شد که بر روی دستگاه اجرا می‌گردد و می‌تواند 10 برابر سریعتر از دستیار قدیمی کار‌ها را انجام دهد. حال چنانچه به همان اندازه که خوب به نظر می‌رسد در عمل نیز همینگونه باشد، گوگل باید زمان کاملی را باید برای توضیح این قسمت در موقع رونمایی قرار دهد. ما همچنین امیدواریم گوگل به بررسی این موضوع نیز بپردازد که چگونه دستیار گوگل نسل بعدی روی سایر دستگاه‌های خود کار خواهد کرد کند.

دستیار جدید در یک طرف بدنه قرار دارد که می‌گویند ظاهرا به طور قابل توجهی سریع است اما ما در دنیای واقعی این حس را نداریم که واقعا چقدر خوب باشد. نکته دیگر در مورد دستیار جدید، UI آن است که بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

سری جدید پیکسل بوک به نام PixelBook Go

پیکسل بوک اصلی که در سال 2017 منتشر شد، اما از زمان انتشار آن تاکنون، از جاه طلبی‌های آینده گوگل برای لپ تاپ‌های آن مطمئن نبودیم. مدتی حتی به نظر می‌رسید که دیگر هرگز نسخه‌ای از آن‌ها تولید نخواهد شد. تا این که گوگل در اوایل سال جاری عنوان کرد که لپ تاپ‌های جدید در راه هستند. و ما به زودی شاهد اولین لپ تاپ‌ جدید پیکسل بوک باشیم.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

این لپ تاپ جدید که pixelbook Go نامیده می‌شود، دارای صفحه نمایش لمسی13.3 اینچی 16:9 با وضوح Full HD یا 4k می‌باشد. اما بر خلاف پیکسل بوک 2 در 1، این لپ تاپ حالت تاشو سنتی دارد.

طبق گفته‌ها، Pixel Book Go، دو درگاه USB-C نیز دارد، یک جک هدفون 3.5 میلیمتری نیز به رنگ مشکی خواهد داشت و انواع مختلفی از تنظیمات با پردازنده‌های i5، intel core m3، i7 در اختیار قرار خواهد داد. و فضاهای ذخیره سازی به ترتیب 8 گیگابایت، 16گیگابایت، 64 گیگابایت، 128 گیگابایت یا 256 گیگابایت را خواهد داشت.

هندزفری‌های جدید پیکسل

اگر منتظر اتفاقی جدید و به روز رسانی در بسته هندزفری‌های پیکسل هستید، طبق گزارشات ممکن است یک مورد از آن‌را در رویداد آینده ببینیم اما در حال حاضر اطلاع بیشتری از آن‌ها نداریم. اما توییت‌هایی شک برانگیز از اندروید و کروم و رییس Lockheimer  ممکن است به آنچه که قرار است در آینده اتفاق بیافتد، اشاره کند.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

لیستی که از یک جفت هندزفری بی سیم وباکیفیت انتظار می‌رود :

  • کیفیت صدای عالی، استفاده از آخرین نسل کدک(رسانگری‌ها)
  • 10 ساعت کار بدون نیاز به شارژ
  • سازگاری با درگاه‌های USB-C
  • ضد عرق بودن در حین تمرینات ورزشی
  • دارا بودن دکمه‌های لمسی و بصری
  • وقتی کسی شروع به صحبت با ما می‌کند، به طور خودکار قطع شود.

دیگر مواردی که می‌توان در هندزفری‌های پیکسل جدید یافت عبارتند از :

اولین نسل هندزفری‌ها با سیم به یکدیگر متصل بودند. پس احتمالا گوگل این موارد از میان بردارد تا آن‌ها را به صورت بی سیم مانند Air Pods اپل بی سیم کند. چالش جدی تر این هندزفری‌ها این است که به گونه‌ای طراحی شوند تا راحت‌تر در گوش بنشینند. ضمنا امیدواریم گوگل در این هندزفری‌ها از دستیار خوب و مترجم عالی استفاده نماید.

 Nest Wifi Google (آشیانه Wi-Fi گوگل)

طبق گزارش‌های رسیده ممکن است نسخه جدیدتری از سیستم Google Mesh Router را ببینیم و اگر این صحبت‌ها واقعا صحت داشته باشند گوگل ممکن است از این دستگاه کمک بگیرد تا دستیار کل دستگاه‌های هوشمند موجود در خانه شما گردد. که این تکنولوژی ظاهرا به Nest Wifi تغییر نام داده است. این روتر های جدید مانندبرندEero آمازون کار خواهند کرد. با یک روتر اصلی که می‌تواند به چراغ‌های کوچک متصل گردد و در اطراف خانه قرار داد. اما نکته اینجاست که آن دسته از چراغ‌های کوچکتر Nest Wifi  به عنوان بلندگو‌های هوشمند دستیار گوگل، دو برابر خواهند شد. تا در عین حالی که دسترسی wifi شما را افزایش می‌دهد، فرامین صوتی شما را گسترش دهد. اگر پرتو‌های آن چیزی شبیه به چراغ‌های Eero باشند، به راحتی می‌توان آن‌ها را به چراغ‌ها متصل نمود.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

علاوه بر این ممکن است درخواست‌هایی مبنی بر شبکه Nest Wifi مطرح شود. برای مثال وقتی شما در منزل هستید، می‌توانید از فردی که در داخل آشپزخانه است بخواهید که اینترنت را در آنجا خاموش کند تا همه افراد در سر میز شام بر روی خوردن تمرکز کنند. هم چنین شایعه شده Nest Wifi در رنگ‌های مختلف عرضه شده است تا بتوانید روتر‌ها را به بهترین وجه در خانه خود جای دهید.

آشیانه کوچک گوگل (Google Nest Mini) :

این دستگاه که در واقع جانشین Google Home Mini  است،  دارای صدای بهبود یافته‌تر، جک استریو3.5 میلی‌متری و رنگ‌های جدید باشد. این شایعه نیز شنیده شده است این دستگاه به سنسوری مجهز است که وقتی شما در نزدیکی این دستگاه قرار می‌گیرید، به شما نشان خواهد داد چه چیزی در حال پخش است و میزان صدای آن چقدر است.

رویداد سخت افزاری پیکسل 4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا