دیجیتال مارکتینگ

آلفابت

آلفابت، شرکت مادر گوگل که انواع خدمات اینترنتی را ارائه می‌کند، افزایش درآمد را در فصل سوم سال جاری میلادی گزارش کرد،که به‌نظر می‌رسد در اکثر بخش‌ها، با رشد مواجه شده باشد. مجموع درآمد برای فصل سوم سال جاری میلادی، ۴۰/۵ میلیارد دلار بیان شد که میزان این درآمد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل (یعنی رقم ۲۲.۷۴ میلیارد دلار) ۲۰ درصد افزایش داشته و درآمد عملیاتی و سود خالص آن در سال قبل در این بازه به ترتیب برابر با ۹.۱۷ و ۷.۰۶ میلیارد دلار گزارش شده بود. سود فصلی آلفابت هم با افت ۲۳ درصدی همراه بوده که این نیز ناشی از سرمایه گذاری های شرکت مورد بحث در بخش های تحقیق و توسعه و مارکتینگ بوده است.

سوندار پیچای مدیرعامل گوگل ضمن بی توجهی به کاهش سود آلفابت در این باره گفت:
من به شدت از پیشرفت به دست آمده در سه ماهه سوم خرسندم و این پیشرفت قطعا به خاطر دستاوردهای اخیر ما در زمینه سرچ و رایانش کوانتومی و البته درآمدهای خوب ما از سرچ موبایل، یوتیوب و کلاود ناشی می شود. ما همچنان تلاش می کنیم که سودمندترین سرویس ها را به کاربران و شرکایمان ارائه کنیم و فرصت های زیادی را در این رابطه پیش رو داریم.

گزارش مالی آلفابت

علاوه بر افزایش درآمد، افزایش تعداد نیروی انسانی نیز در دوره‌ی مورد بحث گزارش شد. در این مدت، ۶،۵۰۰ نیروی جدید به شرکت پیوستند که سهم عمده‌ی آن‌ها در بخش خدمات ابری مشغول به کار شده‌اند.

گوگل در بخشی از آمار درآمدی خود، دسته‌بندی «متفرقه» دارد که شامل بخش‌هایی همچون سخت‌افزار، خدمات ابری و پلی‌استور می‌شود که درآمدی بالغ بر ۶.۴۲ میلیارد دلار داشته است که این درآمد در بازه زمانی مشابه سال قبل برابر با ۴.۶ میلیارد دلار بود.

غول موتور جست‌وجو، درآمد بخش کسب‌وکار سخت‌افزاری خود را تاحدودی فصلی می‌دانست. آن‌ها اعتقاد دارند تغییر در زمان عرضه‌ی Pixel 3a، تاحدودی شرایط فصلی را تغییر داد. آن‌ها قبلا گوشی‌های هوشمند را در فصل پایانی سال و نزدیک به تعطیلات عرضه می‌کردند، اما ظاهرا عرضه‌ی پیکسل 3a در فصل دوم سال ۲۰۱۸، رویکرد درآمدی را به‌میزان خوبی تغییر داده است. به‌هرحال شرکت امید دارد که نسخه‌ی اقتصادی گوشی گوگل پیکسل به فروش مناسب در سال ۲۰۲۰ ادامه دهد. درنهایت، گوگل در فصل دوم سال جاری اعلام کرده بود که نسخه‌ی اقتصادی پیکسل، فروش دوبرابری گوشی‌های پیکسل را نسبت به فصل دوم سال ۲۰۱۸ ممکن کرد.

گزارش مالی آلفابت

آلفابت همچنین تزریق پول به پروژه های دیگر خود را از درآمدهای تبلیغاتی بی بهره بوده اند در فصل اخیر نیز ادامه داد. واحد موسوم به Other Bets که پروژه هایی نظیر اتومبیل های خودران و طرح سلامت Verily را شامل می شود در فصل گذشته ۹۴۱ میلیون دلار را صرف هزینه های عملیاتی خود کرد که این هزینه ها در طول بازه زمانی مشابه در سال قبل برابر با ۷۲۷ میلیون دلار بود.

آلفابت قصد دارد گزارش مربوط به درآمدهای خود در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ را طی جلسه ای با سرمایه گذاران و خبرنگاران در میان بگذارد و جزئیات بیشتری را در این رابطه ارایه کند.

معصومه بیگ محمد

معصومه بیگ محمد هستم. در حال تحصیل در رشته نرم افزار کامپیوتر ، چند سالی هست که در زمینه های مختلف IT و گجت ها و بررسی نرم افزار ها و سخت افزار های بروز فعالیت دارم ، در حال جمع آوری مقالاتی در این باره هستم و تصمیم گرفتم تجربیاتم را با شما دوستان به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا