دیجیتال مارکتینگ

انواع تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ

تکنولوژی‌های روز افزون طوری کمک رسان افراد شده است که امروزه بسیاری از امور و تبلیغات در کسب و کار‌ها با استفاده از فناوری روز انجام می‌شود.

همچنین در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی بسیاری از تبلیغات‌ها در هر زمینه از کاری را در خود گنجانده است و بسیاری از کسب و کار‌ها با جای استفاده از تبلیغات‌های سنتی ، از تبلیغات‌های روز و بازاریابی ها در فضای گسترده اینترنت استفاده می‌کنند.

امر تبلیغات یکی از واجبات هر کسب و کاری به شمار می‌آید که به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از بهترین روش‌هایی که امروزه برای تبلیغات به کار می‌رود؛ که باعث پیشرفت و موفقت در کسب و کار خواهد شد ، بازاریابی به صورت اینترنتی است.

حال با توجه به این که دیجیتال مارکتینگ بسیار کاربردی برای هر صنف کاری محسوب می‌شود اما باید توجه داشته باشد که روش‌های مختلفی در این بابت وجود دارد که هر کدام در موقعیت‌های مختلفی به کار می‌رود. برای استفاده از این موارد باید نکاتی که ضروری هستند رعایت شوند تا در ادامه برایتان مشکلی به وجود نیاید.

در ادامه چند نمونه از تبلیغات در بازاریابی اینترنتی ذکر می‌شود که باید برای هر کدام از موارد وقت بیشتری بگذارید.

 

-استفاده از تبلیغات متنی

لازم به ذکر است که در این نوع تبلیغات بایستی از متون و مطالب مورد نیاز کاربران استفاده شود و ترجیحا تا می‌توانید از اضافه گویی در هر عنوان و محتوایی پرهیز کنید.

برای استفاده از این محتوای متنی با نویسندگانی که مهارت در این زمینه دارند در ارتباط باشید تا بتوانید تبلیغات خوبی برای کاربران و مشتریان ارائه دهید.

لازمه هر محتوای متنی داشتن مهارت در نوشتار است که این امر توسط شرکت‌هایی که بر این مبنا تاسیس شده‌اند امکان پذیر می‌باشد.

توجه داشته باشد که محتوای متنی ، باید از مطالب مفید استفاده شود به این منظور که سعی داشته باشید متن شما علاوه بر تبلیغ خود در ادامه کمک رسان کاربران باشد تا این مدل تبلیغات باعث جذب مشتریان بیشتری برای کسب و کارتان باشد.

تبلیغات متنی

-استفاده از تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی

در فضاهای اینترنتی از جمله رسانه‌های اجتماعی تبلیغات گسترده‌ای انجام می‌شود که هر یک از این تبلبغات و آگهی‌های موجود در رابطه با موضوعی تهیه شده است. به عنوان مثال تبلیغات برای یک شرکت در رسانه‌های اجتماعی همانند تلگرام ، اینستاگرام و… باید طوری درج شود که علاوه بر تبلیغات ، جذاب هم باشند و دقیقا از تصاویر و ویدیوهایی استفاده شود که مربوط به تبلیغات است.

-استفاده از تبلیغات ایمیلی

امروزه تبلیغات ایمیلی بسیار فراگیر شده است طوری که بسیاری از شرکت‌ها برای انتقال و دریافت اطلاعات برای کاربرانشان از ایمیل استفاده می‌نمایند.

این مدل کار باعث افزایش دیسیپلیم شرکت‌ها می‌شود و همین طور فضای مناسبی برای انجام این مدل کارها به شمار می‌آید.

-استفاده از تبلیغات بنری

تبلیغات بنری جزئی از تبلیغات‌های مرسوم هر کسب و کار به حساب می‌آید. این نوع تبلیغات با استفاده از تصاویر مجذوب و با کیفیت قابل انجام است. تبلیغاتی که با استفاده از بنر استفاده شود باعث جذب مشتریان بیشتر خواهد شد زیرا آگهی ‌های با تصاویر قابل اشتراک هستند و مخاطبین این تصاویر را برای دوستان خود ارسال می‌کنند و یا خودتان می‌توانید بنرهایی که به عنوان تبلیغات در نظر گرفته اید را برای دیگران ارسال کنید و از این نوع تبلیغات بهره کافی را ببرید. اما در نظر داشته باشید برای اینکه تصاویر و اشکالی که در بنر استفاده می‌کنید به اندازه کافی مجذوب کننده باشد باید از افراد مخصوص در این زمینه کمک بگیرید.

بازاریابی دیجیتال

-استفاده از تبلیغات در موتورهای جستجو و وب سایت‌های مربوطه

وب سایت‌ها بارز ترین نوع در کسب و کار‌های اینترنتی به شمار می‌آید زیرا استفاده از وب سایت‌ها خود نوعی تبلیغات است که میتوانید محصولات خود را به راحتی به فروش بگذارید.

تبلیغات در موتورهای جستجو به این گونه است که شما به شرکت و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند رجوع می‌کنید و آگهی خود را به آن‌ها می‌سپارید تا این افراد تبلیغات شما در فضای اینترنتی شروع کنند به این شکل که اگر کاربری داخل گوگل مربوط به تبلیغات شما سرچی داشته باشد ، آگهی شما به آن‌ها نمایش داده شود.

این مدل تبلیغات بسیار کاربردی است زیرا تعداد افرادی که در زمینه اینترنتی فعالیت دارند بی شمار هستند و هر کدام به دنبال نیاز خود می‌گردند؛ شاید آگهی شما نیاز کاربران باشد که با تماشای آگهی شما فورا به شما مراجعه کنند.

 

-استفاده از تبلیغات در بازی ویدیویی و دیجیتالی

بسیاری از گیمرهای عزیز وجود دارند که برای اینکه بازی‌های ویدویی ییشتری را استفاده کنند حاضر هستند تبلیغات و تیزرهای آن‌ها را هم مشاهده کنند تا قبل از شروع بازی یک ننایش کلی از سبک بازی دیده باشند. در این مدل تبلیغات می‌توانید آگهی خود را داخل این بازی‌ها جای دهید و اگر کاربری به آگهی شما نیاز داشت فورا به وب سایت یا شرکت شما مراجعه کند. برخی مواقع تبلیغات در بازی‌ها به گونه اعمال می‌شود که ابتدا بازی توسط گیمر‌ها انجام می‌شود و در ادامه بعد از رد کردن مراحل اولیه بایستی تبلیغاتی مشاهده کنند و یا مبلغ اندکی پرداخت کنند که خود نوعی سود آوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا