کنسول بازی

<<تاریخ عرضه پی اس 5>>

چند هفته قبل «شان لیدن» (Shawn Layden)، رئیس بخش آمریکای پلی‌استیشن در خبری تایید کرد که آن‌ها در حال ساخت کنسول پلی‌استیشن ۵ هستند.

این خبر نشان دهنده این است که سونی دیگر برای پلی‌استیشن ۴ کنسول میان نسلی (مانند پی اس 4 پرو) عرضه نمی‌کند و کنسول پلی‌استیشن ۵ یک جهش نسلی نسبت به کنسول کنونی خواهد بود.

جدیدا «مایکل پچر» (Michael Pachter)، تحلیل‌گر اوراق بهادر در مصاحبه‌ای بیان کرد که که کنسول پلی‌استیشن ۵ با پلی‌استیشن پرو سازگار خواهد بود و از باز‌ی‌های آن پشتیبانی خواهد کرد و به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود.

<<تاریخ عرضه پی اس 5>>

من واقعا شان را دوست دارم و فکر نمی‌کنم که او قصد فریب دادن کسی را داشته باشد. پلی‌استیشن پرو بهتر از پلی‌استیشن ۴ است. به نظرم این یک قدم نصفه به سمت کنسول پلی‌استیشن ۵ است؛ همینطور فکر می‌کنم که پلی‌استیشن ۵ یک نصفه قدم دیگر رو به جلو باشد. پس شان حقیقت را می‌گوید وقتی بیان می‌کند که پلی‌استیشن ۵ یک کار نصفه و نیمه نیست. اما این کنسول چقدر می‌تواند سریع باشد؟

حتما از ۴K پشتیبانی می‌کند. آیا از سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند؟ آیا بازی‌های عرضه شده برای پلی‌استیشن ۴ پرو برای آن قابل بازی هستند؟ به نظر من که هستند. پس فکر می‌کنم که کنسول پلی‌استیشن ۵ با پلی‌استیشن پرو سازگار خواهد بود و از باز‌ی‌های آن پشتیبانی خواهد کرد. به نظرم مصرف کنندگان اینگونه فکر می‌کنند که این کنسول یک اثر نصفه و نیمه است ولی من فکر می‌کنم وقتی که شان می‌گوید این یک کنسول کامل و عالی خواهد بود با صداقت کامل صحبت می‌کند.

او همچنان بر این باور است که کنسول پلی‌استیشن ۵ در بازاری عرضه می‌شود که نسبت به محتوای با کیفیت ۴K بسیار پذیرا‌تر باشند.

به شخصه فکر نمی‌کنم که این کنسول در سال ۲۰۱۸ منتشر شود. این کنسول یا در سال ۲۰۱۹ یا در ۲۰۲۰ منتشر می‌شود که البته به نظرم احتمال عرضه‌اش در ۲۰۱۹ بیشتر است. سونی به احتمال زیاد زمان‍بندی دقیقی در سر دارد زیرا می‌خواهد یک دستگاه پشتیبانی از ۴K منتشر کند و منتظر است که فروش تلویزیون‌های ۴K به ۵۰ درصد بازار آمریکا و ۳۵ درصد در دیگر نقاط جهان برسد. به نظرم سونی می‌داند دقیقا باید چه کاری انجام دهد.

ما نیز با پچر هم عقیده هستیم. زیرا پلی‌استیشن ۴ لاین آپ خیلی خوبی برای عرضه در سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته است و به احتمال زیاد با عرضه The Last of Us Part 2 و Death Stranding در سال ۲۰۱۹ کارش را تمام می‌کند و بعد از آن کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود.

بهنام پارسا

من بهنام پارسا هستم. علاقه بسیاری به مطالعه و تحقیق در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات دارم امیدوارم بتونم تجربیات خودم رو در این زمینه با شما دوستان به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا