بازیکنسول بازی

پر فروش ترین بازی های کامپیوتری جهان در سال 2018

 

موسسه آماری NPD که وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، به رسم همیشه با اتمام ماه مه به بررسی عملکرد و فروش سخت افزارها، نرم افزارها و لوازم جانبی مرتبط با صنعت بازی های ویدیویی پرداخت و در نهایت، اسامی پرفروش ترین بازی های ماه مه ۲۰۱۸ را منتشر کرد که با توجه به عرضه بازی محبوب و مورد انتظار State of Decay 2 در ماه مه، این عنوان توانست در صدر جدول قرار بگیرد.

 

عنوان ویدیویی State of Decay 2 که یکی از بازی های انحصاری ردموندی ها شناخته می شود، به واسطه تبلیغات گسترده شرکت مایکروسافت فروش بسیار مناسب و رضایت بخشی را در ماه مه تجربه کرد و با غلبه بر حریفانی همچون God of War و Detroit: Become Human، به پرفروش ترین بازی ماه مه در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.

پر فروش ترین بازی های کامپیوتری جهان در سال 2018

این موفقیت در حالی است که در ماه مه شاهد عرضه یکی از بازی های مورد انتظار و انحصاری شرکت سونی به نام Detroit: Become Human بودیم که شرایط را برای خودنمایی، موفقیت و فروش دیگر عناوین ویدیویی دشوار کرده بود.

 

فارغ از این موضوع، شرکت سرشناس مایکروسافت برای جلب رضایت کاربران سرویس «ایکس باکس گیم پس» (Xbox Game Pass) و افزایش تعداد کاربران آن، نسخه دوم بازی State of Decay را همزمان با زمان انتشار رسمی به صورت رایگان در اختیار مشترکین این سرویس قرار داد. از این رو، هیچ شکی نیست که این اقدام ردموندی ها در کاهش میزان فروش عنوان ویدیویی State of Decay 2 تاثیر گذار بوده چرا که کاربران سرویس مذکور بدون خرید بازی قادر به تجربه نامحدود آن هستند.

 

عنوان پرطرفدار God of War، صدرنشین جدول پرفروش ترین بازی ماه آوریل سال جاری میلادی، تحت تاثیر انتشار و فروش بی نظیر بازی State of Decay 2 قرار گرفت و از جایگاه نخست به جایگاه دوم جدول سقوط کرد. هرچند، این بازی ویدیویی کماکان در صدر گروه پرفروش ترین بازی های ماه می ۲۰۱۸ کنسول پلی استیشن ۴ باقی مانده و حتی انتشار بازی Detroit: Become Human نیز هم نتوانست تغییری در جایگاه این بازی ایجاد کند.

 

بازی Detroit: Become Human که جدیدترین اثر ویدیویی انحصاری کنسول پلی استیشن ۴ به شمار می رود و در روز ۴ خرداد ماه سال جاری (۲۵ می) در سراسر جهان عرضه شد، با اینکه به نسبت سایر عناوین ویدیویی فروش بسیار خوبی را در ماه اول انتشار خود تجربه کرده است، لیکن در برابر دو بازی قدر God of War و State of Decay 2 ناتوان ماند و به جاگیری در رتبه سوم جدول پرفروش ترین بازی های ماه مه ۲۰۱۸ بسنده کرد.

 

از معرفی سه بازی پرفروش ماه مه امسال در ایالات متحده آمریکا که بگذریم، فروش کنسول ها در این ماه نیز تغییرات چندانی به خود ندیده و بار دیگر کنسول پلی استیشن ۴ لقب پرفروش ترین کنسول ماه در ایالات متحده آمریکا را برای خود ثبت کرد. همچنین، این دستگاه نسل هشتم سونی پرفروش ترین کنسول سال میلادی ۲۰۱۸ نیز محسوب می شود.

پر فروش ترین بازی های کامپیوتری جهان در سال 2018

به گفته موسسه تحلیلگر NPD، به ترتیب کنسول های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ جز پزفروش ترین سخت افزارهای ماه مه در آمریکا شناخته می شوند که هر کدام از این سه دستگاه در حال رکورد شکنی رکوردهای های قبلی خود هستند.

 

پرفروش‌ترین بازی‌های 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

 

بر این اساس، به نظر می رسد کنسول پلی استیشن ۴ همچنان به راه موفقیت خود ادامه می دهد و با توجه به وجود مدل های مختلف این دستگاه نظیر اسلیم و پرو و قیمت پایین آن نسبت به کنسول ایکس باکس وان ایکس و انتشار عناوین ویدیویی انحصاری با کیفیت و هیجان انگیز از جمله گاد آو وار، Detroit: Become Human و غیره، بدیهی است که این دستگاه عملکرد بهتری در مقایسه با سایر کنسول ها داشته باشد و برای چندین بار متوالی به عنوان پرفروش ترین کنسول ماه در ایالات متحده آمریکا تبدیل شود.

 

ناگفته نماند؛ موسسه آماری NPD مجددا از ارائه آمار فروش کنسول ردموندی ها یعنی ایکس باکس وان و مدل قدرتمند آن به نام ایکس باکس وان ایکس خودداری کرده است و هیچ اطلاعات و جزئیاتی از نحوه عملکرد و فروش این دستگاه در ماه مه و حتی ماه های پیشین در دست نیست.

 

با این حال، فروش سخت افزارها در ماه مه برابر با ۱۸۶ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی، ۲۶ درصد افزایش داشته است که موسسه تحلیلگر NPD علت این رشد چشمگیر را، افزایش فروش دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان دانسته است. به علاوه، فروش کلی این گروه در شش ماهه اول سال میلادی ۲۰۱۸ با رشد ۱۵ درصدی، به رقم ۱.۳ میلیارد دلار رسید.

پر فروش ترین بازی های کامپیوتری جهان در سال 2018

این رشد قابل توجه رکورد شکنی تازه ای را برای گروه سخت افزار به ثبت رسانده است! بر اساس این گزارش، رکورد بیشترین فروش سخت افزار از حیث تعداد که تا به این لحظه به ماه مه سال میلادی ۲۰۱۱ اختصاص داشت، در ماه مه امسال شکسته شد. همچنین، از حیث میزان درآمد حاصل از فروش سخت افزارها، رکورد مربوطه از ماه مه سال میلادی ۲۰۱۴ به ماه مه امسال تغییر یافت.

 

در گروه نرم افزارها و عناوین ویدیویی، فروش دلاری بازی های کنسول ها، پلتفرم های دستی و رایانه های شخصی چیزی حدود ۲۷۴ میلیون دلار گزارش داده شده و این رقم نشان از کاهش ۴ درصدی فروش این گروه در مقایسه با بازه مشابه سال گذشته میلادی ۴ درصد دارد.

 

بر خلاف این کاهش فروش مقطعی، فروش بازی های ویدیویی در شش ماهه اول سال جاری میلادی با رشد ۷ درصدی مواجه شده و فروش کلی این گروه از مرز ۲.۲ میلیارد دلاری عبور کرده است. موسسه آماری NPD به ترتیب سه بازی ویدیویی فار کرای ۵، گاد آو وار و Monster Hunter: World را جز پرفروش ترین بازی های سال میلادی ۲۰۱۸ معرفی کرده است.

 

ذکر این نکته مهم است که با وجود ادامه روند فروش فوق العاده عناوین فار کرای ۵ و God of War، اما بازی مهیج و بی نظیر Call of Duty: WWII کماکان در صدر جدول پرفروش ترین بازی ۱۲ ماهه اخیر قرار دارد. در کنار این عنوان، بازی ورزشی NBA 2K18 و Destiny 2 در ماه مه نیز تحت تاثیر تغییرات ایجاد شده و انتشار عناوین ویدیویی جدید قرار نگرفتند و به ترتیب جایگاه دوم و سوم خود را حفظ کرده اند.

 

شما کاربران می توانید جدول پرفروش ترین بازی ها و کنسول های ماه آوریل ۲۰۱۸ در ایالات متحده آمریکا را در رسانه کلیک مشاهده کنید. برای مراجعه با خبر مربوطه، بر روی این لینک کلیک کنید.

 

در ادامه می‌ توانید فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه مه ۲۰۱۸ را به تفکیک پلتفرم مشاهده کنید. توجه داشته باشید فروش دیجیتالی عناوین ویدیویی «*» دار و فروش دیجیتالی نسخه رایانه شخصی عناوین ویدیویی «**» دار در نظر گرفته نشده است.

 

لیست پرفروش ترین بازی های ماه مه ۲۰۱۸ (تمامی پلتفرم ها):

 

State of Decay 2

 

God of War

 

Detroit: Become Human

 

Far Cry 5

 

Donkey Kong Country: Tropical Freeze*

 

Grand Theft Auto V

 

Hyrule Warriors Definitive Edition*

 

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

 

Mario Kart 8 Deluxe*

 

NBA 2K18

 

MLB 18: The Show

 

Call of Duty: WWII

 

Super Mario Odyssey*

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild*

 

FIFA 18

 

Overwatch

 

Street Fighter 30th Anniversary Collection

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds

 

Assassin’s Creed Origins

 

Monster Hunter World

 

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول Xbox One در ماه مه:

 

State of Decay 2

 

Far Cry 5

 

Playerunknown’s Battlegrounds

 

Grand Theft Auto 5

 

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

 

Call of Duty: WW2

 

Overwatch

 

Sea Of Thieves

 

NBA 2K18

 

FIFA 18

 

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول پلی استیشن ۴ در ماه مه:

 

God of War

 

Detroit: Become Human

 

Far Cry 5

 

MLB 18: The Show

 

Grand Theft Auto 5

 

FIFA 18

 

NBA 2K18

 

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

 

Call of Duty: WW2

 

Overwatch

 

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول نینتندو سوییچ در ماه مه:

 

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

 

Hyrule Warriors Definitive Edition

 

Mario Kart 8

 

Super Mario Odyssey

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

 

Splatoon 2

 

Kirby Star Allies

 

Labo Toy-Con 01 Variety Kit

 

Mario & Rabbids: Kingdom Battle

 

Elder Scrolls 5: Skyrim

 

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول ۳DS در ماه مه:

 

Pokemon: Ultra Sun

 

Pokemon: Ultra Moon

 

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux

 

Mario Kart 7

 

Super Smash Bros.‎

 

Detective Pikachu

 

Super Mario 3D Land

 

Super Mario Maker

 

Minecraft

 

Mario Party: The Top 100

 

لیست پرفروش ترین بازی های ویدیویی در سال میلادی ۲۰۱۸:

 

Far Cry 5

 

God of War 2018

 

Monster Hunter: World

 

Call of Duty: WW2

 

Dragon Ball: FighterZ

 

Grand Theft Auto 5

 

NBA 2K18

 

MLB 18: The Show

 

Mario Kart 8

 

Playerunknown’s Battlegrounds (فروش نسخه پی سی در نظر گرفته نشده است)

 

لیست پرفروش ترین بازی های ویدیویی در ۱۲ ماهه اخیر:

 

Call of Duty: WW2

 

NBA 2K18

 

Destiny 2

 

Madden NFL 18

 

Super Mario Odyssey

 

Star Wars: Battlefront 2

 

Far Cry 5

 

Grand Theft Auto 5

 

Assassin’s Creed: Origins

 

FIFA 18

بهنام پارسا

من بهنام پارسا هستم. علاقه بسیاری به مطالعه و تحقیق در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات دارم امیدوارم بتونم تجربیات خودم رو در این زمینه با شما دوستان به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا