امنیتبرنامه های موبایل

Like Patrol به دلیل جاسوسی از اپ استور حذف شد

چندی پیش بود که اینستاگرام تصمیم گرفت بخش فالووینگ را از برنامه خویش حذف نماید , چون عقیده داشت که‌این بخش داده ها متعددی از فعالیت‌های عزیزان و خانواده اشخاص را در اختیار یوزرها می‌گذاشت . همینطور بخش اعظمی از اشخاص نیز نمی‌دانستند که فعالیت‌های آنها این چنین در‌این بخش نمایش داده می گردد . به همین علت برنامه‌های دیگری عملکرد داشتند تا این بخش را مجدد زنده نمایند که یکی آنها Like Patrol بود و به تازگی اپل آن را از اپ استور حذف نموده است .
آخرها ماه قبلی , اینستاگرام به اپ Like Patrol اخطار بخشید تا فعالیت‌های خویش را متوقف نماید و به همین علت نیز اپل به دلیل نقض قانون ها استور خویش , آن را از اپ استور خویش حذف نموده است . نرم افزار Like Patrol , خویش را ورژن تقویت شده بخش فالویینگ می داند و تجهیزات اضافه‌تری را در اختیار یوزرها قرار داده که چندان به مذاق فیسبوک ( شرکت مامان اینستاگرام ) خوش نیامده است .
Like Patrol
این اپ , علاوه بر نمایش داده ها معمول بخش فالووینگ , می‌توانست استفاده کننده را از تعامل فرد دنبال شده بوسیله آنها با یک مرد یا این که زن , گزارش دهد . همینطور این اپ با الگوریتم‌های توسعه یافته خویش می‌توانست میزان جذابیت آن فرد را نیز به استفاده کننده اعلام نماید . ادعایی که مشخص و معلوم نیست چقدر توجه دارااست . در هرصورت این اپ با تمام ویژگی‌های عجیبش , از اپ استور منزه شده و یوزرها دیگر نمی‌توانند آن را اخذ نمایند .

به نقل از CNET , اپ Like Patrol با استعمال از داده‌های پروفایل‌های همگانی یوزرها , مبادرت به جمع‌آوری داده کرده که با موقعیت اینستاگرام و شرکت مامان آن , فیسبوک , انطباق نداشت . به همین بهانه امر توقیف آن به توسعه‌دهندگان این برنامه بیان شده بود و در غایت شاهد حذف آن بودیم . ولی توسعه‌دهندگان این برنامه لحاظ دیگری دارا‌هستند , آنان عقیده دارا هستند که هیچ کدام از وضعیت و قانون ها اپ استور را نقض نکرده و همت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا