امنیتشبکه های اجتماعی

فیسبوک به صورت مخفیانه از دوربین آیفون به کار گیری می نماید

اگر استفاده کننده آیفون می‌باشید و از فیسبوک به کارگیری میکنید , خوبتر است مقداری نگران باشید , چون به حیث می رسد نرم افزار فیسبوک به صورت فعال از دوربین موبایل شما به کارگیری مینماید . اما هنوز معین نیست که‌ این نقص‌ از طرف iOS است یا این که برنامه فیسبوک .

این باگ در بالا به وسیله یک استفاده کننده به اسم جاشوا مدو ( Joshua Maddox ) کشف شد که کلیپ آن را در توییتر منتشر نموده است . در‌این ویدئو به خیر و خوبی می‌توان روءیت کرد که فیسبوک از دوربین موبایل به صورت فعال به کار گیری می‌نماید . درصورتی که پاره ای اعتنا فرمایید , میتوانید نمای دوربین موبایل او را در کناره سمت راست برگه ملاحظه کنید . این حادثه وقتی فیس میدهد که استفاده کننده در هم اکنون اسکرول فید خویش یا این که بازدید عکس است .

فیسبوک

جاشوا مدو میگوید که‌این اختلال را در ۵ آیفون دیگر که همه iOS 13 . 2 . 2 داشتند نیز آزمایش نموده است . او همینطور در توییت خویش گفته است که خلل اپ فیسبوک را در iOS 12 بازدید نکرده است . ولی مشخص نیست که نمایش ندادن فید دوربین ارتباط مستقیمی با استعمال نکردن از آن دارااست یا این که خیر .
اشخاص دیگری هم کارایی کرده‌اند تا موقعیت چشم شده در کلیپ را مرمت کرده و خویش شاهد این باگ باشند . البته صرفا اشخاصی که از آخری ورژن iOS استعمال می‌نمایند توانسته‌اند این باگ را ببیند . اشخاص دیگر با iOS 13 . 1 . 3 و همینطور یوزرها اندورید , چیره نشده‌اند . به همین جهت این نقص‌ دو موقعیت بیشتر ندارد ; یا این که با باگ دیگری از خصوصی باگ‌های بی‌پایان iOS طرف هستیم یا فیسبوک قصد شیطنت داشته و از یوزرها جاسوسی می کند .
اما جواب فیسبوک فراوان قابل توقع خواهد بود . احتمال دارد فیسبوک می گوید که‌این یک باگ بوده و در اسرع وقت آن را برطرف می کنیم (عجب!)

فیسبوک

البته این کمپانی ید طولایی در این زمینه داشته و در عین حال سابقه مناسبی در رابطه با داده‌های خصوصی کاربران هم ندارد. از طرفی اپل نیز با باگ عجین شده و کاربران به دیدن باگ‌های عجیب و غریب در سیستم‌عامل‌های این کمپانی عادت کرده‌اند.

با این حال راه‌ حل‌هایی هم وجود دارد که به صورت کجدار مریز با این باگ کنار بیایید تا به صورت رسمی توسط اپل یا فیسبوک برطرف شود. برای این کار می‌توانید دسترسی برنامه به دوربین را قطع کنید یا این که حتی جلوی دوربین خود را بپوشانید؛ کاری که مارک زاکربرگ هم انجام می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا