اخبار فضایی

سقوط ماهواره سامسونگ

ماهواره  موسوم به “اسپیس سلفی” متعلق به شرکت سامسونگ در املاک یک زوج میشیگانی سقوط کرد. این زوج پس از شنیدن سر و صدای شدید در املاک خود به حیاط خانه رفتند و با صحنه ای عجیب رو به رو شدند.

آنها با ورود به حیاط یک جسم فلزی چهار پا را پیدا کردند که زوزه می‌کشید و هشدار می‌داد. این ماهواره بخشی از کمپین سلفی فضایی بود و درست چند روز پس از آن سقوط کرد که کارا دلوین بازیگر هالیوودی، اولین سلفی این سرویس را در رویدادی در لندن گرفت.

طبیعی است که این زوج به محض مشاهده این شیء به پلیس خبر دادند و نیروهای امدادی نیز به سرعت در محل حاضر شدند. پس از لحظاتی نیز مشخص شد ماهواره مذکور متعلق به سامسونگ است.این شیء شامل یک جعبه بسته بندی شده با فویل آلومینیومی و پنل‌های خورشیدی است و در داخل آن نیز دو دوربین بزرگ و یک تلفن همراه سامسونگ پیدا شد. این ساختار فقط بخشی جدا شده از بالن هایی بود که توسط سامسونگ در اروپا برای آغاز کمپین سلفی فضایی به آسمان رفته بود.

سلفی فضایی

فرود ماهواره تقریبا در همان زمان اتفاق افتاد که مقامات محلی بخشی از جاده نزدیک به این ملک را بسته بودند تا بالن بزرگ و تخریب شده‌ای را که در تیرهای برق گیر کرده بود آزاد کنند. این ماجرا منجر به قطع برق اهالی منطقه به مدت دو ساعت شد.

البته باید گفت: گزارش‌ها حاکی از آن است که این فناوری دقیقا یک ماهواره نیست. ماموریت “سلفی فضایی” سامسونگ شامل پرتاب یک بالن حامل جعبه به ارتفاعات بالا بوده است که در جعبه یک گوشی هوشمند مدل “S ۱۰” با اینترنت نسل پنجم وجود داشته است.

پس از پرتاب این ماهواره، بالن بار خود را تا ارتفاع نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتری از زمین رساند.
هنگامی که این بالن در موقعیت خود قرار داشت، مشتریان قادر بودند  سلفی‌های خود را از طریق یک تلفن هوشمند گلکسی اس ۱۰ ۵G به داخل استراتوسفر زمین ارسال کنند. این تلفن قرار بود برای گرفتن یک عکس سلفی معمولی عمل کرده و سپس تصاویر را به خارج از جو انتقال دهد.

سخنگوی سامسونگ در اروپا در بیانیه اعلام کرد: این یک به هم ریختگی بزرگ در برنامه ریزی سامسونگ بود که به علت تغییرات پیش بینی نشده هوا رخ داده است.

معصومه بیگ محمد

معصومه بیگ محمد هستم. در حال تحصیل در رشته نرم افزار کامپیوتر ، چند سالی هست که در زمینه های مختلف IT و گجت ها و بررسی نرم افزار ها و سخت افزار های بروز فعالیت دارم ، در حال جمع آوری مقالاتی در این باره هستم و تصمیم گرفتم تجربیاتم را با شما دوستان به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا